Pädevuse hindamine
Eesti suu- ja näo- ja lõualuukirurgide pädevuse hindamise kord ja kriteeriumid.
Kuidas toimub pädevuse hindamine?
Pädevuse hindamine on vabatahtlik. Suu- ja näo- ja lõualuukirurgi pädevuse hindamist korraldab Eesti Suu- ja Näo- ja Lõualuukirurgide Seltsi poolt moodustatud 3 liikmeline komisjon. Pädevuse hindamise periood on 5 aastat.
Näo- ja lõualuukirurgid esitavad pädevuskomisjonile järgmised dokumendid:
- Avaldus
- Eriala praktilise töö kokkuvõte ( töökoht ja aeg töötatud erialal)
- Täienduste loetelu
Pädevuse hindamise komisjon koguneb 1 kord aastas, dokumentide esitamise tähtaeg on iga aasta 31.oktoober. Pädevuskomisjoni liikmed vaatavad läbi esitatud dokumendid, kui kõik on nõuete kohane saadetakse arstile pädevustunnistus.
Pädevuse hindamise kriteeriumid
- Pädevust on õigus taotleda isikul, kes on kantud Eesti Tervishoiuameti tervishoiutöötajate registrisse kui näo- ja lõualuukirurg.
- Praktiline töökogemus ja töö tulemuslikkus. Arst peab pädevuse hindamise komisjonile esitama viimase viie aasta töö kirjelduse/tegevuse aruande.
- Maksimaalne mittepraktiseerimise (või muul erialal töötamise) aeg, mille jooksul arst ei kaota oma erialast pädevust on 5 aastat.
- Peale residentuuri lõpueksamit saab taotleda erialast pädevust samal sügisel peale residentuuri lõpetamist.
Arsti pädevuse hindamisel on võrdse tähtsusega nii praktilise töö kogemus ja töö tulemuslikkus kui ka erialane enesetäiendus ning ühte tegevust ei saa teisele vastandada. Seega tuleb pädevuse hindamisel kasutada mõlemat kriteeriumit ning kui pädevuse hindamist taotlev arst ei vasta esitatud standarditele, ei saa pädevuskomisjon ka vastavat otsust teha. Erialaseltsil jääb õigus muuta pädevuse hindamise kriteeriumeid rangemaks, kui selleks on põhjendatud vajadus, näiteks nõuda teoreetilise või praktilise eksami sooritamist arstilt, kes ei ole praktiseerinud 5 aastat või kauem erialal, millel ta taotleb enda pädevuse hindamist või on arsti pädevuse küsitav tema tegevuses esinenud vigade tõttu.
Pädevusdokumendid palun saata aadressil aili.tuhkanen@kliinikum.ee
Apellatsiooni esitamise kord: kirjalik pretensioon 1 kuu jooksul.